بهترین ربات‌های معامله‌گر فارکس

اجازه دهید یک سوال بسیار مهم بپرسیم؛ آیا از پیچیده و زمان‌بر بودن جستجو برای پیدا کردن بهترین موقعیت معاملاتی خسته‌ شده‌اید؟ ما به خوبی می‌دانیم که بررسی مداوم نمودارها، الگوها و همچنین اندیکاتورها در چندین قاب تا چه اندازه می‌تواند خسته‌کننده و آزاردهنده باشد. چه بسیار افرادی را می‌شناسیم که در این خستگی بر آنها چیزه شده و خطاهای جبران‌ناپذیری را مرتکب شده‌اند. 

دقیقا در همین مرحله و موقعیت، ربات‌های معامله‌گر فارکس چاره‌ساز هستند. ربات‌هایی که اساسا کدهایی را بر روی متاتریدر 4 و 5 اجرا می‌کند که براساس الگوریتم و منطق بکار رفته‌اند و بخش مهمی از کارهای معامله‌گری را انجام می‌دهد! 

این ربات که اکسپرت ادوایزر نام دارد و در ادامه بیشتر از خصوصیات آن برای شما بازگو خواهیم کرد. با ما همراه باشید. 

ربات معامله‌گر فارکس (اکسپرت ادوایزر) چیست؟

ربات‌های معامله‌گر فارکس
ربات‌های معامله‌گر فارکس

تا چه اندازه درباره ربات اکسپرت ادوایزر اطلاعات دارید؟ اکسپرت ادوایزر نوعی ربات معامله گر فارکس است که تمامی جزئیات بازار را در نظر گرفته و براساس آنها برای معامله‌گران یک استراتژی معاملاتی اعم از زمان ورود، خروج و همچنین نحوه مدیریت سرمایه مشخص می‌کند. 

این اکسپرت یک مجموعه کدهای از پیش نوشته شده است که تنها  بر روی نرم‌افزار متاتریدر قابل اجراست و بخش مهمی از اقدامات تریدر را براساس منطق و الگوریتم نوشته شده در آن انجام می‌دهد. این اکسپرت به زبان MQL نوشته شده و در دو نسخه 4 و 5 برای پلتفرم های معاملاتی متاتریدر 4 و 5 ارائه شده است. 

قدرت بالای زبان برنامه‌نویسی MQL بکار رفته در این اکسپرت باعث شده تا دامنه کاربرد و خدمات این ربات گسترده شود. به عنوان مثال تریدرها می‌توانند در موقعیت‌های زیر از آن استفاده نمایند:

 • بررسی شرایط عمومی بازار 
 • بررسی کامل اندیکاتورها و اعلان به معامله‌گر
 • کمک به معامله‌گر برای سرعت بخشید به برخی امور نظیر باز کردن یا بستن چندین معامله
 • انجام نیمه خودکار یا خودکار معاملات 
 • بهینه‌سازی مداوم استراتژی معاملاتی

لازم به ذکر است بدانید اکسپرت ادوایزر قوانین مخصوص به خود را دارد و می‌توان از آن نه تنها در فارکس بلکه در تمامی بازارهای مالی اعم از بورس و ارزهای دیجیتال نیز استفاده نمود. این مسئله را به خاطر بسپارید؛ اگر این اکسپرت‌ها به درستی طراحی شود همچون یک ماشین پولساز عمل می‌کند. 

مزایای استفاده از ربات معامله‌گر فارکس

برای اینکه بتوانید به درستی از ربات معامله‌گر فارکس استفاده کنید، باید مزایای آن را بشناسید. که از جمله عبارتند از:

 • به هیچ عنوان دچار هیجان یا ترس از زیان نمی‌شود.
 • مدیریت صحیح سرمایه 
 • ریسک خودکار 
 • با استراتژی تعریف شده کاملا پایبند است.
 • برای کسب سود بیشتر طمع نمی‌کند. 
 • به صورت 24 ساعته فعال بوده تا به بررسی بازار و موقعیت‌های معاملاتی بپردازد. 
 • از سرعت و دقت بالایی برخوردار است. 
 • بررسی مداوم چندین اندیکاتور در چندین تایم فریم و نماد 
 • اقدام به ثبت سفارش تنها در کسری از ثانیه در صورت یافتن سیگنال مناسب خرید و فروش!
 • سرعت بالا در ارسال درخواست به کارگزار
 • نسبت به نویزهای گذرای بازار مقام است. 

معایب استفاده از ربات معامله‌گر فارکس

معایب آنها نیز به شرح زیر است:

 • تنها کاری را که توسط انسان‌ها برای آنها تعریف شده باشد، انجام می‌دهند و شما هستید که استراتژی نهایی را تعیین می‌کنید. 
 • احتمال بروز ضرر در زمان اخبار و جنگ 
 • در صورت در نظر نگرفتن نکات ظریف احتمال آسیب‌های جدی به حساب معاملاتی وجود دارد. چه بسا این احتمال وجود دارد که حساب را صفر کند. 

استراتژی‌های معاملاتی ربات معامله‌گر فارکس

ربات‌های معامله‌گر فارکس، از الگوریتم‌ها برای خودکارسازی معاملات در بازار فارکس استفاده می‌کنند. این ربات‌ها می‌توانند طیف وسیعی از استراتژی‌های معاملاتی را اجرا کنند، از تجزیه و تحلیل تکنیکی و اندیکاتورها گرفته تا معاملات الگوریتمی پیچیده.

 نوعی دیگر از ربات‌های معامله‌گر نیمه خودکار هستند. یعنی این نوع ربات‌ها سیگنال فارکس خرید و فروش را صادر می‌کنند و تریدر باید به صورت دستی معاملات را انجام دهد.

2 مورد از پرطرفدارترین استراتژی‌های بکار رفته توسط ربات های معامله‌گر فارکس به شرح زیر است:

اسکالپ 

اسکالپ یک استراتژی معاملاتی کوتاه‌مدت در بازار فارکس است که به دنبال کسب سودهای کوچک اما مکرر از نوسانات جزئی قیمت است. اسکالپرها (معامله‌گران اسکالپ) با خرید و فروش سریع جفت ارزها در طول روز، این کار را انجام می‌دهند. هدف آنها این است که از حرکات کوچک قیمتی که در عرض چند ثانیه، دقیقه یا ساعت اتفاق می‌افتد، سود ببرند. 

مزایای استراتژی اسکالپ 

 • پتانسیل کسب سودهای سریع و مکرر 
 • نیاز به سرمایه کم 
 • مناسب برای بازارهای پرنوسان 

معایب استراتژی اسکالپ:

 • بسیار پرخطر است 
 • به مدیریت و نظارت مداوم نیاز دارد
 • بسیار استرس‌زاست

حواستان باشد؛ استراتژی اسکالپینگ برای تمامی معامله‌گران مناسب نبوده و قبل از استفاده از آن باید تمامی نکات موجود در آن را بیاموزید و توصیه داریم که حتما در ابتدا از یک حساب دمو برای تمرین آن استفاده کنید. 

مارتینگل 

استراتژی مارتینگل یک سیستم مدیریت سرمایه است که می‌توان از آن در بازارهای مختلف مالی، از جمله فارکس استفاده کرد. این استراتژی بر اساس افزایش اندازه معاملات پس از هر معامله بازنده است. هدف این است که در نهایت ضررها را جبران کرده و سود کسب کنید. 

اجازه دهید مثالی بزنیم؛ فرض را بر این بگذارید که با 100 دلار معامله خود را آغاز کرده و اولین معامله را با 10 دلار انجام داده‌اید. اگر این معامله باضرر تمام شود شما 90 دلار دارید. براساس استراتژی مارتینگل شما معامله بعدی را باید با 20 دلار آغاز کنید. اگر این معامله منجر به سود شود، شما نه تنها ضرر معامله قبلی را جبران، بلکه 10 دلار سود نیز کرده‌اید. در این موقعیت شما معامله بعدی را دوباره با 10 دلار شروع می‌کنید. اما اگر معامله دوم هم با ضرر تمام شود باید معامله بعدی را با 40 دلار آغاز کنید. این روند ادامه پیدا می‌کند تا زمانی که به برد برسید ادامه پیدا می‌کند. 

مزایای استراتژی مارتینگل 

 • کسب سودهای کلان

معایب استراتژی مارتینگل 

 • می‌تواند ضررهای زیادی را به بار آورد. 
 • به سرمایه زیادی احتیاج دارد. 
 • بسیار خطرناک است.

توصیه داریم در زمان استفاده از استراتژی مارتینگل در ربات های معامله‌گر فارکس، حتما یک برنامه مدیریت ریسک را برای خود در نظر داشته باشید. 

نتایج عملکرد ربات معامله‌گر فارکس

برای اینکه بتوانید عملکرد ربات معامله‌گر فارکس را مورد بررسی قرار دهید، باید از طریق «بک تست» آن را امتحان کنید. بک تست روشی برای شبیه‌سازی عملکرد یک ربات یا استراتژی معاملاتی بر روی داده‌های قیمتی تاریخی بازار فارکس است. این کار به معامله‌گران کمک می‌کند تا درک کنند ربات یا استراتژی در شرایط مختلف بازار چگونه عمل می‌کند و آیا در معاملات واقعی سودآور خواهد بود یا خیر. 

بک تست ربات معامله‌گر طلا

درواقع روند بک تست گرفتن در ربات معامله‌گر فارکس به این شکل است؛

در ابتدا یک بازه زمانی، جفت ارزها و کیفیت داده را تعیین می‌کنید، مقادیر مختلف را برای پارامترهای تاثیرگذار بر تصمیمات معاملاتی ربات در نظر می‌گیرید و در نهایت فرآیند اجرایی می‌شود و سپس باید به تجزیه و تحلیل نتایج بپردازید؛ اینکه آیا در بازه زمانی مشخص شده به سود می‌رسید یا دچار ضرر می‌شوید. 

بهترین ربات معامله گر فارکس

اگر بخواهیم در این مقاله یکی دیگر از بهترین ربات‌های معامله‌گر فارکس را معرفی کنیم؛ حتما از TradingEver TechPro Trader نام می‌بریم. TechPro Trader ربات معاملاتی خودکاری است که توسط TradingEver ارائه می‌شود. این ربات ادعا می‌کند که با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته هوش مصنوعی، می‌تواند معاملات سودآور در بازار فارکس انجام دهد. 

این ربات می‌تواند به طور خودکار معاملات را براساس الگوریتم‌های خود انجام می‌دهد و نیاز به دخالت کاربر را به حداقل برساند. ابزارهای بسیار مختلفی را هم داراست که می‌توان از آنها برای مدیریت رییسک و حد ضرر و حد سود استفاده کرد. پشتیبانی آن به صورت 24 ساعت شبانه‌روز بوده و بهره‌گیری از آن نه تنها زمان شما را برای تحلیل بازار و انجام معاملات دستی بهینه می‌کند بلکه احتمال رسیدن به سود را نیز افزایش می‌دهد. 

البته باید بدانید استفاده از این ربات مشمول هزینه بوده و باید ماهانه مبلغی را بپردازید. در ادامه درخصوصص این لایسنس و هزینه صحبت خواهیم کرد. 

خرید لایسنس ربات فارکس

برای استفاده از ربات معامله‌گر فارکس که اطلاعات درستی را در اختیار شما قرار دهد، لازم است تا 999 دلار آن هم به صورت سالانه پرداخت کنید. با دریافت این لایسنس شما نه تنها میتوانید بهترین خدمات را برای معاملات سودآور از ربات معامله‌گر فارکس دریافت کنید، بلکه یک سرور مجازی رایگان نیز در اختیارتان قرار خواهد گرفت. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به بخش تماس با ما مراجعه کنید. کارشناسان ما اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهند داد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *